OSTRZEŻENIE
W przypadku obsługi urządzeń komunikacyjnych podczas jazdy uwaga kierowcy jest odwrócona od sytuacji na drodze. Poza tym można utracić kontrolę nad pojazdem. Istnieje ryzyko wypadku! Takie urządzenia należy obsługiwać tylko podczas postoju pojazdu. |
Podczas eksploatacji mobilnych urządzeń komunikacyjnych w pojeździe należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym aktualnie znajduje się pojazd.
Jeśli obsługa urządzeń komunikacyjnych podczas jazdy jest ustawowo dopuszczalna, należy z nich korzystać tylko, gdy dopuszcza to sytuacja na drodze. W przeciwnym razie rozproszenie uwagi kierowcy może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.
Zwiększone promieniowanie elektromagnetyczne może spowodować zagrożenie dla zdrowia. Korzystanie z anteny zewnętrznej pozwala uniknąć - tak ostatnio często dyskutowanych - możliwych zagrożeń dla zdrowia, spowodowanych polem elektromagnetycznym.
Firma Daimler AG zaleca stosowanie dopuszczonych anten zewnętrznych. Dzięki temu
zapewniana jest optymalna jakość odbioru telefonów komórkowych w pojeździe
minimalizowane jest wzajemne oddziaływanie układów elektronicznych pojazdu i telefonów komórkowych.
Podłączona antena ma następujące zalety:
Odprowadza pola elektromagnetyczne wytwarzane przez telefon komórkowy na zewnątrz.
Moc pola we wnętrzu pojazdu obniża się w porównaniu do eksploatacji telefonu bez anteny zewnętrznej.
Informacje na temat montażu urządzeń łączności radiowej i telefonów komórkowych.
Ważne zasady bezpieczeństwa
Info
Należy przestrzegać informacji zawartych w rozdziale "Ważne
zasady bezpieczeństwa".
OSTRZEŻENIE
Gdy układ BAS ma usterkę, droga hamowania w sytuacjach awaryjnych
może się ...
Jazda bez przyczepy
Wyjmij hak holowniczy.
Włóż zatyczkę do jej gniazda (1).
OSTRZEŻENIE
Nigdy nie odblokowuj ramienia haka
holowniczego, gdy podłączona jest
przyczepa.
Obsługa
OSTRZEŻENIE
Wymontuj hak i zabezp ...
Ważne zasady bezpieczeństwa
OSTRZEŻENIE
Podczas otwierania szyby bocznej istnieje ryzyko wciągnięcia lub
zakleszczenia części ciała między szybą boczną a ramą. Istnieje
niebezpieczeństwo obrażeń!
Podczas otwierania szyby bocznej upewni ...