Audi A4: Nadajniki radiowe i wyposażenie biurowe

Audi A4 –> Zasady obsŁugi –> Akcesoria i zmiany techniczne –> Nadajniki radiowe i wyposażenie biurowe

Zamontowane na stale urządzenia radiowe

Dodatkowe zamontowanie radiotelefonu w samochodzie zasadniczo wymaga homologacji. Firma Audi dopuszcza montaż homologowanych radiotelefonów w samochodzie po spełnieniu warunków:

Informacje na temat możliwości zamontowania oraz działania nadajników radiowych o większej mocy nadawania można uzyskać u partnera serwisowego Audi lub w specjalistycznym handlu.

Przenośne urządzenia radiowe

Podczas eksploatowania dostępnych w handlu telefonów komórkowych lub radiotelefonów mogą wystąpić niesprawności w elektronice samochodu. Przyczyny mogą być następujące:

Z tego względu telefonów komórkowych lub radiotelefonów bez anteny, lub z niewłaściwie zamontowaną anteną zewnętrzną nie należy eksploatować wewnqtrz samochodu Ponadto należy pamiętać, że tylko z zewnętrzną anteną można uzyskać optymalny zasięg urządzenia.

Wyposażenie biura

Zamontowanie dodatkowych urządzeń z zakresu wyposażenia mieszkania/biura w samochodzie jest dopuszczalne, dopóki nie mają one żadnego wpływu na bezpośrednią kontrolę kierowcy nad samochodem. Urządzenia takie muszą być opatrzone znakiem CE Zamontowane dodatkowe urządzenia, które mogą wpływać na kontrolę kierowcy nad samochodem, muszą posiadać homologację typu dla tego samochodu i być opatrzone znakiem e.

 UWAGA!

Eksploatowane wewnątrz samochodu telefony komórkowe albo radiotelefony bez anteny, albo z nieprawidłowo zainstalowaną antena zewnętrzną mogą, ze względu na zbyt silne pole elektro-magne tyc z na, wywołać choroby.

Informacja

Zmiany techniczne

Przy wprowadzaniu zmian technicznych muszą zostać uwzględnione zalecenia producenta. Zmiany w elementach elektronicznych i w ich oprogramowaniu mogą prowadzi ...

Samodzielne naprawy

...

Zobacz tez:

Odtwarzanie dświęku z urządzenia USB
Podłączenie urządzenia USB umożliwia słuchanie muzyki przez głośniki samochodowe. Wybrać pozycję "USB1" lub "USB2" na ekranie "èródło". Podłączanie urządzenia z pami& ...

Holowanie z uniesioną osią przednią
Podczas holowania pojazdu z uniesioną osią przednią należy przestrzegać wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Holowanie z uniesioną osią przednią jest możliwe tylko w pojazdach bez 4MATIC. ...

Dopuszczalna masa przyczepy z hamulcem (przy minimalnej zdolności pokonywania wzniesień 12 % )
Jazda z przyczepą nie jest możliwa w przypadku wszystkich modeli. Dalsze informacje. Brakujące dane były jeszcze niedostępne w momencie zakończenia redakcji. ...

Categorie