Audi A4: Nadajniki radiowe i wyposażenie biurowe

Audi A4 –> Zasady obsŁugi –> Akcesoria i zmiany techniczne –> Nadajniki radiowe i wyposażenie biurowe

Zamontowane na stale urządzenia radiowe

Dodatkowe zamontowanie radiotelefonu w samochodzie zasadniczo wymaga homologacji. Firma Audi dopuszcza montaż homologowanych radiotelefonów w samochodzie po spełnieniu warunków:

Informacje na temat możliwości zamontowania oraz działania nadajników radiowych o większej mocy nadawania można uzyskać u partnera serwisowego Audi lub w specjalistycznym handlu.

Przenośne urządzenia radiowe

Podczas eksploatowania dostępnych w handlu telefonów komórkowych lub radiotelefonów mogą wystąpić niesprawności w elektronice samochodu. Przyczyny mogą być następujące:

Z tego względu telefonów komórkowych lub radiotelefonów bez anteny, lub z niewłaściwie zamontowaną anteną zewnętrzną nie należy eksploatować wewnqtrz samochodu Ponadto należy pamiętać, że tylko z zewnętrzną anteną można uzyskać optymalny zasięg urządzenia.

Wyposażenie biura

Zamontowanie dodatkowych urządzeń z zakresu wyposażenia mieszkania/biura w samochodzie jest dopuszczalne, dopóki nie mają one żadnego wpływu na bezpośrednią kontrolę kierowcy nad samochodem. Urządzenia takie muszą być opatrzone znakiem CE Zamontowane dodatkowe urządzenia, które mogą wpływać na kontrolę kierowcy nad samochodem, muszą posiadać homologację typu dla tego samochodu i być opatrzone znakiem e.

 UWAGA!

Eksploatowane wewnątrz samochodu telefony komórkowe albo radiotelefony bez anteny, albo z nieprawidłowo zainstalowaną antena zewnętrzną mogą, ze względu na zbyt silne pole elektro-magne tyc z na, wywołać choroby.

Informacja

Zmiany techniczne

Przy wprowadzaniu zmian technicznych muszą zostać uwzględnione zalecenia producenta. Zmiany w elementach elektronicznych i w ich oprogramowaniu mogą prowadzi ...

Samodzielne naprawy

...

Zobacz tez:

Bioetanol ( alkohol etylowy )
Samochód z silnikiem flexible fuel8) można eksploatować zaróno na benzynie bezołowiowej (LO 95) zgodnej z normą EN 228, na bioetanolu E85, jak również na wszelkich mieszankach obu tych paliw. Paliwo ...

Zakładanie koła
OSTRZEŻENIA Stosuj wyłącznie koła i opony odpowiednich rozmiarów. Stosowanie kół i opon innych rozmiarów może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu i spowoduje unieważnienie jego homologacji. Patrz Specyfikacje te ...

Podłączanie przenośnego odtwarzacza Bluetooth
Dostępne są dwa ustawienia połączenia przenośnego odtwarzacza audio: nawiązywanie połączenia przy użyciu systemu audio samochodu i nawiązywanie połączenia przy użyciu przenośnego ...

Categorie