
Wskazówka:Wskaźnik w lusterku nie będzie się zapalał.
Jeśli układ wykryje usterkę jednego z czujników, zapali się i pozostanie włączony symbol ostrzegawczy układu. Wyświetlacz informacyjny potwierdzi usterkę i wskaże, czy dotyczy ona lewej, czy prawej strony.
Zablokowany czujnik
| OSTRZEŻENIE Zanim układ rozpozna zablokowanie czujnika i wyemituje ostrzeżenie, zwiększy się liczba niewykrytych obiektów. |
| UWAGA Czujniki mogą nie wykrywać niektórych pojazdów w ulewnym deszczu lub innych warunkach powodujących odbicia fal i zakłócenia sygnału. |
Wskazówka: Pamiętaj o oczyszczaniu tylnego zderzaka wokół czujników z zabrudzeń, lodu i śniegu. Jeśli czujnik zostanie zablokowany, skuteczność układu może się pogorszyć.
Może zostać wyświetlony komunikat o zablokowanym czujniku.
Układ automatycznie powróci do normalnego działania, gdy po obu stronach pojazdu zostaną wykryte dwa inne pojazdy.
Fałszywe ostrzeżenia związane z holowaniem przyczepy
| UWAGA Pojazdy wyposażone w moduł holowania przyczepy niezatwierdzony przez firmę Ford mogą nie wykrywać prawidłowo przyczepy. Wyłącz układ, aby uniknąć fałszywych ostrzeżeń. Patrz Wyświetlacze informacyjne . |
Jeżeli pojazd jest wyposażony w moduł holowania przyczepy zatwierdzony przez firmę Ford, układ wykryje podłączoną przyczepę i wyłączy się. Na wyświetlaczu informacyjnym pojawi się potwierdzenie.
Patrz Komunikaty informacyjne . Zapali siÄ™ lampka ostrzegawcza systemu BLIS. Patrz Lampki kontrolne i ostrzegawcze .
Ważne informacje dotyczące obciążenia przyczepy
Dopuszczalna masa całkowita przyczepy i dopuszczalny nacisk na hak
holowniczy
Masa całkowita przyczepy
Masa własna przyczepy powi
ększona o masę przewożonego
ładunku nie może przekraczać
ok ...
Dolewanie oleju silnikowego
OSTRZEŻENIE
Niektóre elementy w komorze silnika, np. silnik, chłodnica i
elementy układu wydechowego, mogą nagrzewać się do wysokiej
temperatury. Wykonywanie czynności w komorze silnika wiąże się z
niebezpiecz ...
Kierunkowskazy (reflektory halogenowe)
Wyłączyć oświetlenie.
Otworzyć pokrywę komory silnika.
Przekręcić oprawkę 1 w lewo i wysunąć.
Wyjąć żarówkę z oprawki 1.
Włożyć nową żarówkę w oprawkę 1.
ZałoŠ...