Lexus IS300h: Blokowanie i odblokowywanie drzwi bocznych z zewnątrz

Pojazd może być blokowany i odblokowywany z użyciem funkcji dostępu do samochodu, układu bezprzewodowego zdalnego sterowania lub przycisków centralnego zamka.

Funkcja dostępu do samochodu (w niektórych wersjach)

Aby funkcja ta była aktywna, należy nosić elektroniczny kluczyk przy sobie.

  1. Chwycić klamkę i odblokować drzwi.

    Należy dotknąć czujnika po wewnętrznej stronie klamki.

    Drzwi nie dają się odblokować przez 3 sekundy po ich zablokowaniu.

  2. Wcelu zablokowania drzwi należy dotknąć czujnika blokady (we wgłębieniu w górnej części klamki).

    Sprawdzić, czy drzwi są prawidłowo zablokowane.

Funkcja dostępu do samochodu (w niektórych wersjach)


Układ bezprzewodowego zdalnego sterowania

  1. Blokuje wszystkie drzwi

Nacisnąć i przytrzymać, aby zamknąć okna bocznych drzwi i okno dachowe.* Sprawdzić, czy drzwi są prawidłowo zablokowane.

  1. Odblokowuje wszystkie drzwi

Układ bezprzewodowego zdalnego sterowania


Nacisnąć i przytrzymać, aby otworzyć okna bocznych drzwi i okno dachowe.* *: Ustawienia te muszą być dostosowane do potrzeb użytkownika w autoryzowanej stacji obsługi Lexusa lub innym specjalistycznym warsztacie.

Sygnalizacja działania

Światła awaryjne będą migać, aby wskazać, iż drzwi zostały zablokowane/ odblokowane.

(Zablokowane: jeden raz; Odblokowane: dwa razy) Sygnał ostrzegawczy wewnątrz samochodu będzie wskazywał, że w danej chwili obsługiwane są okna drzwi bocznych i okno dachowe.

Funkcja bezpieczeństwa

Jeżeli w ciągu 30 sekund od odblokowania żadne drzwi nie zostaną otwarte, funkcja bezpieczeństwa spowoduje samoczynny powrót do stanu zablokowania.

Sterowanie działaniem świateł powitania

Kiedy drzwi są odblokowane w porze nocnej z wykorzystaniem funkcji dostępu do samochodu lub zdalnego sterowania, gdy przełącznik świateł ustawiony jest w pozycji "AUTO", automatycznie włączą się przednie i tylne światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Gdy nie można zablokować drzwi za pomocą czujnika blokowania znajdującego się w górnej części zewnętrznej klamki drzwi (wersje z funkcją dostępu do samochodu z użyciem elektronicznego kluczyka)

Jeśli drzwi nie zostaną zablokowane nawet po dotknięciu obszaru czujnika w górnej czę- ści zewnętrznej klamki drzwi, należy spróbować dotknąć równocześnie zarówno górnego jak i dolnego obszaru czujnika klamki.

Sygnał dświękowy zamykania drzwi


Jeżeli zostanie podjęta próba zablokowania drzwi, kiedy drzwi nie są całkowicie zamknięte, przez 5 sekund w kabinie samochodu będzie rozlegał się ciągły sygnał ostrzegawczy. By wyłączyć dświęk sygnału ostrzegawczego, należy całkowicie zamknąć drzwi i zablokować je ponownie.

Ustawienia autoalarmu (w niektórych wersjach)

Zablokowanie drzwi włącza układ autoalarmu

Gdy system elektronicznego kluczyka lub układ bezprzewodowego zdalnego sterowania nie działa prawidłowo

Do otwierania i zamykania drzwi należy użyć kluczyka mechanicznego

Jeśli bateria w kluczyku jest rozładowana, należy dokonać jej wymiany.


Należy przestrzegać poniższych zaleceń.

Nieprzestrzeganie ich może doprowadzić do śmierci lub poważnych obrażeń ciała.

Podczas zamykania szyb i okna dachowego przy użyciu bezprzewodowego zdalnego sterowania

Podczas zamykania szyb i okna dachowego należy kontrolować, czy nie grozi to przyciśnięciem jakiejkolwiek części ciała pasażerów. Nie należy zezwalać dzieciom na samodzielne otwieranie i zamykanie elektrycznie sterowanych szyb oraz okna dachowego przy użyciu bezprzewodowego zdalnego sterowania. Może się zdarzyć, że część ciała dziecka lub innego pasażera zostanie przyciśnięta przez elektrycznie sterowaną szybę lub okno dachowe.

Funkcja bezpieczeństwa

Drzwi

...

Blokowanie i odblokowywanie drzwi bocznych od wewnątrz

Przyciski centralnego zamka Blokują wszystkie drzwi Odblokowują wszystkie drzwi Wewnętrzne przyciski blokady drzwi Blokują drzwi Odblokowuj&# ...

Zobacz tez:

Proces tankowania
Informacje ogólne Jeśli pojazd jest odblokowywany/ blokowany kluczykiem, pokrywa wlewu paliwa odblokowuje lub blokuje się automatycznie. Położenie pokrywy wlewu paliwa jest sygnalizowane w zestawie wskaźn ...

Wyłącznik zapłonu
Kluczyk można obrócić w 3 różne pozycje: OFF: silnik wyłączony, kluczyk można wyją, kierownica zablokowana. Niektóre urządzenia elektryczne (np. radioodtwarzacz, elektryczne podno" ...

Gdy zostanie przebita opona (wersje z awaryjnym zestawem naprawczym do ogumienia)
Pojazd wyposażony jest w awaryjny zestaw naprawczy do ogumienia i nie posiada koła zapasowego. Oponę można tymczasowo uszczelnić przy użyciu awaryjnego zestawu naprawczego do ogumienia tylko w razie przebicia jej cz ...

Categorie