
| OSTRZEŻENIE
Po zamontowaniu łańcuchów przeciwśnieżnych na kołach tylnych może dojść do ocierania się łańcucha o nadwozie lub elementy zawieszenia. Skutkiem może być uszkodzenie pojazdu lub opon. Istnieje ryzyko wypadku! W celu uniknięcia niebezpiecznych sytuacji
|
|
Wskazówka Pojazdy z obręczami stalowymi: W przypadku montażu łańcuchów przeciwśnieżnych na obręczach stalowych może dojść do uszkodzenia kołpaków kół. Przed montażem łańcuchów przeciwśnieżnych należy zdjąć kołpaki poszczególnych kół. |
Ze względów bezpieczeństwa firma Daimler zaleca stosowanie wyłącznie łańcuchów przeciwśnieżnych dopuszczonych do użytkowania w pojazdach Mercedes-Benz lub łańcuchów o identycznej jakości. W celu uzyskania dalszych informacji należy zwrócić się do fachowego serwisu.
Należy przestrzegać poniższych wskazówek dotyczących montażu łańcuchów przeciwśnieżnych:
Nie na wszystkich kombinacjach obręcze-opony można montować łańcuchy przeciwśnieżne. Dozwolone kombinacje obręcze-opony.
Z łańcuchów przeciwśnieżnych należy korzystać tylko na nawierzchniach całkowicie pokrytych śniegiem. Po wyjechaniu na odśnieżoną drogę należy jak najszybciej zdemontować łańcuchy przeciwśnieżne.
Lokalne przepisy lub zarządzenia mogą ograniczać stosowanie łańcuchów przeciwśnieżnych. Przed zamontowaniem łańcuchów należy się upewnić, czy jest to dozwolone i przestrzegać odpowiednich przepisów.
Nie przekraczać maksymalnie dopuszczalnej prędkości 50 km/h.
Po zamontowaniu łańcuchów przeciwśnieżnych nie wolno korzystać z funkcji aktywnego asystenta parkowania.
Podczas ruszania z zamontowanymi łańcuchami przeciwśnieżnymi można wyłączyć układ ESP. Umożliwi to kontrolowany poślizg kół i uzyskanie większej siły napędowej na kołach (efekt żłobienia podłoża).
Informacje dotyczące jazdy z dojazdowym kołem zapasowym.
System alarmowy
Twój pojazd może być wyposażony w
jeden z poniższych systemów alarmowych:
Alarm obwodowy.
Alarm obwodowy z wewnętrznymi
czujnikami.
Alarm pierwszej kategorii z
wewnętrznymi czujnikami i syreną
alarmu zasilan ...
Warunki włączenia
Funkcję RACE START można włączyć, gdy
drzwi, pokrywa komory silnika i pokrywa
bagażnika są zamknięte
silnik pracuje oraz skrzynia biegów,
...
Czyszczenie wnętrza
Pasy bezpieczeństwa
OSTRZEŻENIA
Do ich czyszczenia nie stosuj
materiałów ściernych ani
rozpuszczalników.
Nie wolno dopuścić do zamoczenia
wnętrza bębna mechanizmu
bezwładnościowego.
Do czyszcz ...