Obciążenie przyczepą
W żadnym razie nie wolno przekroczyć dopuszczalnego obciążenia Przyczep ą^ strona 289.
Jeżeli nie wykorzystuje się całkowicie dopuszczalnego obciążenia przyczepą, można pokonywać odpowiednio większe wzniesienia.
Podane obciążenia przyczepą obowiązują tylko dla wyskości do 1.000 m nad poziomem morza. Ponieważ ze wzrostem wysokości, ze względu na zmniejszającą się gęstość powietrza spada moc silnika i w ten sposób obniża się zdolność pokonywania wzniesień, odpowiednio zmniejsza się również dopuszczalne obciążenie przyczepą. Z tego powodu po każdym zwiększeniu się wysokości o kolejne 1.000 m masę zestawu należy zmniejszyć o 10%. Masa zestawu jest to łączny ciężar samochodu (z ładunkiem) i (załadowanej) przyczepy.
Dane dotyczące nacisku na oś na tabliczce znamionowej zaczepu do holowania są jedynie wartościami kontrolnymi zaczepu. Wartości dotyczące samochodu, często niższe o tych wartości, można znaleźć w dokumentach samochodu. Zapoznać się również z => strona 288.
Rozmieszczanie Ładunku
Rozmieścić ładunek w przyczepie w taki sposób, aby ciężkie przedmioty znajdowały się możliwie blisko osi. Elementy ładunku zabezpieczyć przed przesuwaniem się.
Dopuszczalny nacisk dyszla na głowicę zaczepu do holowania należy w miarę możliwości w pełni wykorzystywać, jednak nie przekraczać go.
Ciśnienie powietrza w oponach
Ciśnienie powietrza w oponach wybrać w samochodzie dla przypadku "pełne obciążenie", patrz nalepka z wartościami ciśnienia powietrza w oponach na czołowej stronie drzwi kierowcy. W razie potrzeby skorygować ciśnienie również w oponach przyczepy, zgodnie z zaleceniami producenta.
Lusterka zewnętrzne
Jeżeli w seryjnie montowanych lusterkach nie da się obserwować drogi za przyczepą, należy zlecić zamontowanie dodatkowych lusterek zewnętrznych. Obydwa lusterka zewnętrzne powinny zostać zamontowane na składanych wysięgnikach. Ustawić je w taki sposób, aby zapewniona była wystarczająca widoczność do tyłu.
Reflektory
Przed rozpoczęciem jazdy i przy podłączonej przyczepie sprawdzić również ustawienie reflektorów. W razie potrzeby zmienić ustawienie za pomocą regulacji zasięgu świateł, patrz => strona 47.
Zasilanie elektryczne
W chwili wyjęcia kluczyka zapłonu, zasilanie elektryczne przyczepy zostaje przerwane.
Zdejmowana głowica zaczepu
W samochodach z fabrycznie zamontowanym zaczepem do holowania głowica zaczepu jest zdejmowana. Głowica znajduje się z lewej strony w bagażniku, pod wykładziną podłogi samochodu i jest zabezpieczona taśmą mocującą.
System Audi drive select*
W samochodach ze sportowym mechanizmem różnicowym* podczas holowania przyczepy, tryb jazdy DYNAMIC jest zablokowany.
Informacja
Jeżeli samochód często holuje przyczepę, zaleca się przeprowadzanie przeglądów również między zwykłymi terminami przeglądów
Sygnalizacja anomalii
W przypadku ewentualnej anomalii, system ESP wyłącza
się automatycznie i w zestawie wskaśników zapala się
światłem ciągłym lampka sygnalizacyjna
razem z komunikatem
wyświetlanym na wyś ...
Aktywacja asystenta ruszania
Wyłączyć ESP.
Przekręcić kierownicę w położenie do jazdy na wprost.
Wcisnąć lewą nogą mocno pedał hamulca i przytrzymać.
Przełączyć skrzynię biegów na D.
Zmienić prog ...
Benzyna
Jakość paliwa (benzyna)
Wskazówka
Pojazdu wyposażonego w silnik benzynowy nie wolno tankować
olejem napędowym. Po omyłkowym zatankowaniu niewłaściwego
paliwa nie należy włączać zapłonu, w przeciw ...