

Samochód może być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów 5 biegową (dla wersji benzynowych) lub 6 biegową (dla wersji Multijet) sterowaną elektronicznie, w której zmiana biegów następuje automatycznie w zależności od chwilowych parametrów używania samochodu (prędkość samochodu i pozycja pedału przyspieszenia).
Możliwość ręcznej zmiany biegów jest w każdym przypadku dostępna po ustawieniu dświgni zmiany biegów w trybie sekwencyjnym.
OSTRZEŻENIE Aby prawidłowo używać automatycznej elektronicznej skrzyni biegów niezbędne jest dokładne przeczytanie poniższego opisu, aby zrozumieć, jakie operacje są prawidłowe i możliwe do wykonania.
DźWIGNIA WYBIERANIA BIEGÓW
P = Parkowanie.
R = Bieg wsteczny.
N = Luz.
D = Jazda do przodu z automatyczną zmianą biegów.
+= Przejście do przełożenia wyższego w trybie sekwencyjnym.
- = Przejście do przełożenia niższego w trybie sekwencyjnym.
WYŚWIETLACZ
Na wyświetlaczu pokazany jest wizualnie:
POZYCJE DźWIGNI
Parkowanie (P)
W pozycji P zablokowane zostają mechanicznie koła nap ędzające.
Włączać ją tylko przy zatrzymanym samochodzie, ewentualnie zaciągając także hamulec postojowy.
Przejście z P do jakiejkolwiek innej pozycji dświgni wybierania biegów, przy kluczyku w wyłączniku zapłonu w pozycji ON musi być wykonane przy naciśniętym pedale hamulca i działaniu na przycisk dświgni wybierania biegów.
Bieg wsteczny (R)
Przy dświgni w pozycji R nie jest możliwe uruchomienie silnika.
Luz (N)
Opowiada pozycji luzu normalnej skrzyni biegów sterowanej mechanicznie.
Przy dświgni w pozycji N możliwe jest uruchomienie silnika.
Drive, jazda do przodu automatyczna (D)
Wybierać pozycję D dla jazdy w mieście jak i poza miastem.
Włączać bieg wsteczny tylko przy samochodzie zatrzymanym, silniku na biegu jałowym i przy pedale przyspieszenia całkowicie zwolnionym.
Przejście z R → N lub D można wykonać swobodnie, natomiast przy przejściu z R → P konieczne jest naciśnięcie przycisku na dświgni wybierania biegów.
Aby przesuną dśwignię z N, zdją nogę z pedału przyspieszenia i upewnić się, czy silnik jest ustabilizowany na obrotach biegu jałowego.
Przejście z pozycji N → D można wykonać swobodnie, natomiast przy przejściu z N → R lub P konieczne jest naciśnięcie przycisku na dświgni wybierania biegów.
Przesunięcie dświgni z P do D (P → D), z N do D (N → D) i z R do D (R → D) musi być wykonane wy- łącznie przy samochodzie zatrzymanym i silniku na biegu jałowym.
Otwieranie i zamykanie pokrywy komory
silnika
Otwieranie pokrywy komory silnika
UnieÅ› nieco pokrywÄ™ komory silnika i
przesuń zaczep w kierunku lewej strony
pojazdu.
Otwórz pokrywę komory silnika i podeprzyj
za pomocą podpórki.
Zamykanie pokrywy komory silnika
OSTRZEÅ ...
Akumulator 12-woltowy
Lokalizacja
Akumulator 12-woltowy znajduje
się z lewej strony bagażnika.
Demontaż pokrywy akumulatora 12-woltowego
Zdemontować pokrywę akumulatora
12-woltowego.
Elementy zewnętrzne
Sprawdzić, czy zacisk ...
Pojazdy z funkcjÄ… otwierania
pojazdu bez kluczyka
Wskazówka: W strefie wykrywania funkcji bezkluczykowej
dla tych drzwi musi znajdować się ważny kluczyk bierny. Patrz Bezkluczykowe
otwieranie drzwi .
Alarm obwodowy
Możesz rozbroić i wyłączyć alarm,
odryglowując drzwi i włączając ...