Jeżeli nie występuje czujnik AQS recyrkulacja powietrza sterowana jest zgodnie z następującymi logikami funkcjonowania:
Te stany funkcjonowania uzyskuje się, naciskając kolejno przycisk recyrkulacji powietrza A.
Po dłuższym okresie włączenia recyrkulacji (powyżej kolejnych 25 minut) ze względów bezpieczeństwa system automatycznie wyłącza recyrkulację na 60 sekund, umoż- liwiając wymianę powietrza.
OSTRZEŻENIE Włączenie recyrkulacji umożliwia (przy ogrzewaniu lub chłodzeniu w kabinie) na szybkie uzyskanie wymaganych warunków dla ogrzania lub ochłodzenia kabiny.
UWAGA
Przy niskich temperaturach zewnętrznych zaleca się nie używać funkcji recyrkulacji powietrza wewnętrznego, ponieważ szyby mogą się szybko zaparować.
Nie zaleca się jednak używania recyrkulacji w deszczowe /zimne dni, ponieważ mnogą się szybko zaparować szyby zwłaszcza, gdy nie jest włączona sprężarka klimatyzacji.
Przy temperaturze zewnętrznej niższej od 5 - 7 C recyrkulacja zostaje wyłączona poprzez wymuszenie (przy dopływie powietrza zewnętrznego), aby unikną zaparowania szyb.
Czujnik AQS (Air Quality System) oprócz wykorzystania powyższej logiki funkcjonowania, recyrkulacja sterowana jest automatycznie na podstawie jakości powietrza zewn ętrznego:
W tym przypadku pojawia się na wyświetlaczu symbol
lub
zależnie od rzeczywistego stanu
recyrkulacji
(włączona lub wyłączona).
Podczas funkcjonowania automatycznego z AQS recyrkulacja jest włączana przede wszystkim, gdy czujnik zanieczyszczenia rozpozna zanieczyszczone powietrze, na przykład podczas jazdy miejskiej, w kolumnie, podczas przejazdu przez tunel.
Ponadto przy wyłączonej sprężarce klimatyzacji aby uniemo żliwić przedostania się do wnętrza nadwozia spalin na postóju, system steruje zamknięciem recyrkulacji gdy prędkość samochodu jest niższa od 15 km/h. Gdy prędkość samochodu ponownie przekracza 20 km/h, system przywraca poprzednie warunki kontroli automatycznej.
AQS automatycznie dezaktywuje się, gdy temperatura
powietrza zewnętrznego jest niższa od 5 C, system poka
że recyrkulację wizualnie symbolem
na wyświetlaczu,
ale użytkownik może ją ustawić manualnie jej funkcjonowanie
naciskając przycisk recyrkulacji: pojedyncze
naciśnięcie przycisku, pokazywany jest stan śródłowy recyrkulacji
sygnalizowany symbolem na
wyświetlaczu.
Po ponownym naciśnięciu przycisku jest możliwy wybór żądanego stanu recyrkulacji sygnalizowany przez odpowiedni symbol na wyświetlaczu. W tych warunkach ponowne uaktywnienie ręczne AQS może powodować zaparowanie szyb.
Gdy ustawiona jest ręczne kontrola recyrkulacji znika napis FULL i z symbolu recyrkulacji na wyświetlaczu zniknie A.
Przycisk wyłączenia sprężarki klimatyzacji L
Naciśnięcie przycisku , gdy jest
wyświetlany symbol
na wyświetlaczu powoduje wyłączenie sprężarki klimatyzacji.
Ponowne naciśnięcie przycisku, gdy nie jest wyświetlany symbol na wyświetlaczu przywraca się automatyczną kontrolę włączania sprężarki przez system: ten stan zasygnalizowany zostaje pojawieniem się symbol na wyświetlaczu.
Po wyłączeniu sprężarki klimatyzacji system wyłącza recyrkulacj ę, aby unikną zaparowania szyb. Gdy system jest w stanie utrzymać żądaną temperaturę, z wyświetlacza znika napis FULL. Jeżeli natomiast system nie jest w stanie utrzymać żądanej temperatury, pulsuje wyświetlana temperatura i z wyświetlacza znika również napis AUTO.
OSTRZEŻENIE Przy wyłączonej sprężarce klimatyzacji nie jest możliwy dopływ do wnętrza powietrza o temperaturze niższej od temperatury powietrza zewnętrznego; ponadto, w szczególnych warunkach klimatycznych szyby mogą się szybko zaparować, ponieważ doprowadzane powietrze nie jest osuszane.
Wyłączenie sprężarki klimatyzacji zostaje zapamiętane także po wyłączeniu silnika.
Aby przywrócić automatyczną kontrolę włączenia sprę-
żarki, należy ponownie nacisnąć przycisk
lub nacisnąć
przycisk AUTO.
Przy wyłączonej sprężarce klimatyzacji jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa od ustawionej, układ nie jest w stanie uzyskać ustawionej temperatury i zasygnalizowane zostanie to pulsowaniem ustawionej temperatury na wyświetlaczu przez kilka sekund, a następnie zgaśnie napis AUTO.
W warunkach wyłączonej sprężarki możliwe jest wyzerowanie ręczne prędkości wentylatora.
Gdy sprężarka jest włączona i silnik uruchomiony nie można zmniejszyć prędkości wentylatora poniżej jednej kreski podświetlonej pokazywanej na wyświetlaczu.
Sprężarka jest automatycznie wyłączana, gdy temperatura zewnętrzna powietrza jest niższa od -6 C. W tym stanie symbol na wyświetlaczu pulsuje przez 10 sekund, a następnie gaśnie.
Sprężarka jest automatycznie włączana ponownie, gdy temperatura zewnętrzna powietrza zewnętrznego jest wyższa od -4 C.
Przycisk MONO A (wyrównanie ustawionych temperatur i dystrybucji powietrza)
Po naciśnięciu przycisku MONO wyrównuje się automatycznie temperatura powietrza po stronie pasażera siedzenia przedniego i kierowcy i dlatego możn ...Elementy ozdobne i listwy ozdobne
Posrebrzane elementy i listwy ozdobne ze względu na ochronę środowiska
wykonane zostały z czystego aluminium (nie zawieraia chromu).
Do usuwania plam i osadów z listew ozdobnych należy stosować środki
pi ...
Resetowanie wyników wszystkich okrążeń
Pamięć RACETIMER-a jest kasowana po upływie 30 sekund od wyłączenia silnika.
Następuje skasowanie wyników wszystkich okrążeń.
Zapisanych w pamięci wyników okrążeń nie można usuwać pojedynczo. Po
zarejest ...
Składanie i rozkładanie oparcia fotela tylnego
Składanie tylnego oparcia
W razie potrzeby wsunąć całkowicie tylne zagłówki.
W razie potrzeby przesunąć fotel kierowcy lub pasażera do przodu.
Pociągnąć uchwyt odblokowania 2 lewego lub prawego oparci ...