
USTAWIENIE WIąZKI ŚWIETLNEJ REFLEKTORÓW

Poprawne ustawienie wiązek świetlnych reflektorów jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, tak dla kierującego pojazdem jak i dla wszystkich użytkowników drogi. Aby zapewnić sobie i innym użytkownikom dróg jak najlepszą widoczność podczas jazdy z włączonymi światłami reflektorów, samochód musi mieć poprawnie ustawione światła. Odnośnie kontroli i ewentualnej regulacji zwrócić się do ASO Fiata.
OSTRZEŻENIE Po włączeniu reflektorów z żarówkami o wyładowaniu gazowym (ksenon) (gdzie przewidziano) jest to normalne gdy nastąpi ruch w kierunku pionowym zarówno parabol reflektorów, jak i wiązek świetlnych w czasie koniecznym do stabilizacji korektora świateł reflektorów przez około 2 sekundy.
KOREKTOR NACHYLENIA WIąZKI ŚWIETLNEJ
Funkcjonuje przy kluczyku w wyłączniku zapłonu w położeniu ON i włączonych światłach mijania. Gdy samochód jest obciążony, obniża się z tyłu i w konsekwencji wiązka świetlna podnosi się. W tym przypadku należy skorygować ustawienie świateł reflektorów.
Regulacja położenia reflektorów
Aby wyregulować działać na przycisk A znajdujący się w zespole wyłączników; przypadku, gdy samochód wyposażony jest w reflektory o wyładowaniu gazowym (ksenon), regulacja ustawienia świateł reflektorów jest elektroniczna, dlatego przycisk A nie występuje.

Wyświetlacz w zestawie wskaśników dostarcza wskazań wizualnych pozycji odpowiadającej regulacji.
Pozycja 0 - jedna lub dwie osoby na siedzeniach przednich, Pozycja 1 - pięć osób; Pozycja 2 - pięć osób + obciążony bagażnik; Pozycja 3 - kierowca +maksymalne dopuszczalne obciążenie bagażnika.
OSTRZEŻENIE Sprawdzić ustawienie świateł reflektorów za każdym razem, gdy zmienia się ciężar przewożonego bagażu
USTAWIENIE PRZEDNICH ŚWIATEł PRZECIWMGIELNYCH

Dla kontroli i ewentualnej regulacji zwrócić się do ASO Fiata.
REGULACJA ŚWIATEł REFLEKTORÓW ZA GRANICą
Reflektory świateł mijania ustawione są fabrycznie przedsprzedażą samochodu dla obowiązującego ruchu drogowego kraju, w którym samochód jest sprzedawany. Podróżując w krajach, w których obowiązuje ruch przeciwny, aby nie oślepiać jadących z przeciwka, należy zmodyfikować ustawienie wiązek świetlnych zasłaniając odpowiednie strefy reflektorów za pomocą taśmy samoprzylepnej nieprzezroczystej, specjalnie przygotowanej. Ta taśma przewidziana jest w Lineaccessori Fiatai dostępna w ASO Fiata.

Włączanie i wyłączanie
Przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 0
lub wyjąć.
Włączanie: Nacisnąć przycisk
.
Lampka kontrolna w przycisku
świeci się.
Wyłączanie: Nacisnąć przycisk
...
Olej napędowy
Jakość paliwa (olej napędowy)
OSTRZEŻENIE
W przypadku zmieszania oleju napędowego z benzyną temperatura
zapłonu mieszanki paliwa jest niższa niż w przypadku czystego oleju
napędowego. Przy pracującym silniku eleme ...
Okresowe przekładanie kół
Koła należy okresowo przekładać zgodnie ze schematem na ilustracji.
Wersje z oponami przednimi i tylnymi o tym samym rozmiarze
Wersje z oponami przednimi i tylnymi o różnych rozmiarach
W celu wyrównan ...