Jest systemem częściowo zintegrowany z systemem z ESP i ułatwia ruszanie pod górę.
Aktywuje się automatycznie w następujących przypadkach: Pod górę: samochód zatrzymany na drodze o pochyleniu większym od 5 %, silnik uruchomiony, pedały hamulca i sprzęgła naciśnięte i skrzynia biegów na luzie lub włączony bieg różny od biegu wstecznego.
Na zjeśdzie: samochód zatrzymany na drodze o pochyleniu większym od 5 %, silnik uruchomiony, pedały hamulca i sprzęgła naciśnięte i włączony bieg wsteczny.
W fazie ruszania centralka systemu ESP utrzymuje ciśnienie hamowania w kołach do osiągnięcia przez silnik momentu koniecznego do ruszenia lub przez czas maksymalny 1,5 sekundy, umożliwiając przesunięcie nogi w prawo z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.
Po upływie 2 sekund bez wykonania ruszenia system dezaktywuje się automatycznie obniżając stopniowo ciśnienie w układzie hamulcowym.
Podczas tej fazy obniżania ciśnienia możliwe jest usłyszenie typowego dświęku odblokowania mechanicznego hamulców, który sygnalizuje konieczność ruszenia natychmiast samochodem.
Sygnalizacja uszkodzenia
Ewentualne uszkodzenie systemu sygnalizowana jest zapaleniem
się lampki w zestawie wskaśników
razem z komunikatem
wyświetlanym na wyświetlaczu wielofunkcyjnym
(patrz rozdział "Lampki sygnalizacyjne i komunikaty").
OSTRZEŻENIE System Hill Holder nie jest hamulcem postójowym, dlatego nie wysiadać z samochodu bez zaciągni ęcia hamulca postójowego, wyłączenia silnika i włączenia pierwszego biegu (pozycja P dla automatycznej skrzyni biegów).
UWAGA
ŚwiatŁa awaryjne
Rys. 45 Wnętrze samochodu: wyłącznik świateł awaryjnych
W sytuacjach zagrożenia światła awaryjne zwracają innym
uczestnikom ruchu drogowego uwagę na niesprawny
samochód.
Aby wł& ...
Obsługa wyświetlacza wielofunkcyjnego
Obsługa obszaru wyświetlania zawartości
Obszar wyświetlania zawartości obsługiwany jest przy użyciu przycisków
sterowania zespołem wskaśników.
: Wybór menu zakładek
: ...
Funkcja rewersowania rolety przeciwsłonecznej
Roleta przeciwsłoneczna jest wyposażona w automatyczną funkcję rewersowania.
Jeśli jakiś obiekt utrudnia lub ogranicza zamykanie rolety przeciwsłonecznej,
jest ona ponownie otwierana automatycznie. Automatyczna funkcja rewersowania
pełn ...