Lexus IS300h: Czujniki

Informacje niezbędne do działania układów wspomagania prowadzenia samochodu wykrywane są przez dwa rodzaje czujników znajdujących się za osłoną chłodnicy i za przednią szybą.

Czujniki


  1. Czujnik radarowy
  2. Czujnik optyczny


Aby uniknąć uszkodzenia czujnika radarowego

Należy przestrzegać poniższych zaleceń.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko nieprawidłowego działania czujnika radarowego, co może doprowadzić do wypadku powodującego śmierć lub poważne obrażenia ciała.

  1. Czujnik radarowy
  2. Emblemat osłony chłodnicy

Aby uniknąć uszkodzenia czujnika radarowego


Jeżeli obszar przed czujnikiem radarowym lub emblemat osłony chłodnicy jest zabrudzony lub pokryty wodą, lub śniegiem itp., należy go oczyścić.

Czujnik i osłonę chłodnicy należy czyścić przy użyciu miękkiej szmatki, aby nie pozostawić rys lub nie spowodować uszkodzenia tych elementów.

Aby uniknąć uszkodzenia czujnika optycznego

Należy przestrzegać poniższych zaleceń. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nieprawidłowego działania czujnika optycznego, co może doprowadzić do wypadku powodującego śmierć lub poważne obrażenia ciała.

Stale utrzymywać przednią szybę samochodu w czystości

Na przedniej szybie w pobliżu czujnika optycznego (obszar oznaczony na ilustracji) nie należy montować anten, umieszczać naklejek (również naklejek prześroczystych) lub innych przedmiotów.


Jeżeli obszar przedniej szyby przed czujnikiem optycznym jest zaparowany lub oblodzony, należy użyć funkcji usuwania zaparowania przedniej szyby w celu jej oczyszczenia.

Jeżeli obszar przedniej szyby w okolicy czujnika optycznego nie jest prawidłowo oczyszczany, należy wymienić pióra lub gumki wycieraczek.

Jeżeli pióra lub gumki wycieraczek muszą zostać wymienione, należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Lexusa lub innym specjalistycznym warsztatem.

Nie należy przyciemniać lub zabarwiać przedniej szyby.

Jeżeli przednia szyba jest pęknięta lub uszkodzona, należy ją wymienić.

Jeżeli przednia szyba musi zostać wymieniona, należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Lexusa lub innym specjalistycznym warsztatem.

Nie należy pozwolić, aby czujnik optyczny został zamoczony.

Nie narażać czujnika optycznego na działanie jasnego oświetlenia.

Nie należy pozwolić, aby czujnik optyczny został zabrudzony lub uszkodzony.

Podczas czyszczenia przedniej szyby należy zachować ostrożność, aby środek myjący nie dostał się na obiektywy. Obiektywów nie należy równie ż dotykać.

Jeżeli obiektywy są brudne lub uszkodzone, należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Lexusa lub z innym specjalistycznym warsztatem.

Nie należy narażać czujnika optycznego na silne uderzenia.

Nie należy zmieniać położenia lub ustawienia oraz demontować czujnika optycznego.

Nie należy rozmontowywać czujnika optycznego.

W okolicy czujnika optycznego nie należy montować urządzeń elektronicznych lub urządzeń emitujących silne fale elektryczne.

Nie należy modyfikować żadnych elementów w pobliżu czujnika optycznego (wewnętrznego lusterka wstecznego, osłon przeciwsłonecznych itp.) lub dachu.

Do pokrywy silnika, osłony chłodnicy lub przedniego zderzaka nie należy mocować żadnych akcesoriów, które mogą zakłócać pracę czujnika.

Szczegółowych informacji udzieli autoryzowana stacja obsługi Lexusa lub inny specjalistyczny warsztat.

Podczas montażu deski surfingowej lub innego długiego przedmiotu na dachu należy sprawdzić, czy nie zakłóca on pracy czujnika optycznego.

Nie należy modyfikować świateł głównych lub innych świateł.

Certyfikat

Certyfikat


Certyfikat


Certyfikat


Rejestrowanie parametrów samochodu

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia wyposażony jest w szereg nowoczesnych komputerów, które rejestrują wybrane parametry pracy, takie ...

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia korzysta z czujnika radarowego i czujnika optycznego w celu rozpoznawania pojazdów i pieszych*1 znajdujących ...

Zobacz tez:

Ustawianie temperatury
Układ klimatyzacjiTemperaturę można ustawić dla całego pojazdu. Ustawiona temperatura jest automatycznie utrzymywana na stałym poziomie. Przekręcić kluczyk w stacyjce w położenie 2. Zwięk ...

Warto wiedzieć
Info  Niniejsza instrukcja obsługi opisuje wszystkie modele, elementy wyposażenia seryjnego i dodatkowego Państwa pojazdu, które były dostępne w chwili zakończenia redakcji tej instrukcji. W wersjach pro ...

Nowe okładziny hamulcowe
Nowe lub wymienione okładziny i tarcze hamulcowe uzyskują pełną sprawność dopiero po przejechaniu kilkuset kilometrów. W tym czasie należy kompensować zmniejszoną skuteczność hamowania silniejszym wciskaniem pedał ...

Categorie